LVA – Lednicko-valtický areál

16 Úno 2011 vložil Penzion Na Lednické do rubriky Lednicko-valtický areál

Pokud se vydáte na výlet do Lednicko Valtického areálu, pak je pro Vás vhodným místem na ubytování Hlohovec. Zde je možno se ubytovat v domě , který budete mít zcela pro sebe, bez hlučných sousdů. Kde můžete nerušeně prožít své volné dny. Lednicko Valtický areál je na seznamu Českého dědictví UNESCO a patří mezi dvanáct českých divů světa.

Mezi typy na výlet patří např. Hraniční zámeček. Byl postaven na hranici mezi Moravou a Rakouskem. Na výstavbě se podílela spusta mistrů v různých oborech ( kameníci, zámečníci, pozlacovači, sklenáři a mnoho dalších ) . Jedním z dalších typů na výlet v Lednicko Valtickém areálu je samotná Lednice. Na zámku Lednice můžete obdivovat skvosté cibmuří, arkýře, věžičky a mnohé další. Kdo chce udělat něco pro své zdraví, pak jsou tu také lázně. Pokud chcete zažít něco romntického pak určitě neopomeňte na projížďku lodí Lednickým parkem  po ramenech řeky Dyje. Plavba je doprovázena historickým výkladem a zajímavostech bývalého lihtnštejnského panství. Nebo se vydejte na prijížďku kočárem kolem zámku. Další zajímavým typem jsou Valtice. Tento hrad zde vybudovali ve dvanáctém století potomci rodu Seefeldů.

Ostatní. Nepravidelný tvar území Lednicko Valtického areálu o rozloze bezmála 300 km2 hraničí na jihu s Rakouskem, na západě s oblastí Pálava, na severu a na východě tvoří volnou hranici areálu řeka Dyje. Jeho úpravy vycházely ze zvyklostí uplatňovaných v anglických parcích. Proto se tu potkává barokní architektura s novogoticky upravenou budovou zámku a drobnými stavbami v romantickém stylu. Mezi místa která bychom doporučovali nevynechat patří Zámecký skleník, Lovecký zámeček, Minaret, Apollonův chrám, Rybniční zámeček, Nový dvůr, Hraniční zámeček, Chrám Tří Grácií, Janův hrad, Obelisk a Rendes-vous.

  • Ubytování Hlohovec

    Hledáte ubytování na Jižní Moravě? Rodinný penzion Na Lednické je určen všem kteří chtějí prožít dovolenou nebo víkend v příjemném prostředí. Penzion Na Lednické, je nedaleko nejnavštěvovanějšího zámku v České republice. Ubytování najdete v obci Hlohovec, která se nachází přímo ve středu LVA. Navštivte Lednicko-valtický areál, nejromantičtější místo na Jižní Moravě. Těšíme se na Vaši návštěvu.

  • Kam na výlet

  • Napište nám

© 2018 Penzion, apartmány. Ubytování Hlohovec. | Penzion Na Lednické, ubytování v apartmánech.